Avame Eestis elava Udmurdi päritolu maalikunstniku Stanislav Antipovi maalinäituse “Soome- ugri rahvaste eluhetked“.
Näituse avamisel tutvustab soome-ugri rahvaste traditsioone Natalia Abrosimova, kes on Ersa- mokša kultuuriühingu “Sjatko” esinaine ja soome-ugri kultuurikorraldaja Eestis.
Arutletakse selle üle, mis on keel, rahvuskultuur ja keelesugulus. Kuulda saab ersa-mokša folklooriansamblit “Kilejne”.
Maaliseeria „Soome-ugri rahvaste eluhetked” kajastab eesti, setu, ersa, mari, udmurdi rahvarõivaste ilu, käsitööd, muusikainstrumente ja igapäevaseid tegevusi. Näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu ja näitab, kuidas nad on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvest-põlve. Maalid toovad meieni inimeste argielu hetki, mis annab ettekujutuse, kuidas soome-ugri rahvad ühendavad pärimuse kaasaegse eluga.
Maalide autor Stanislav Antipov on sündinud 1976. aastal Udmurdimaal, Ižkaris. Ta lõpetas Udmurdi Rahvusülikooli kunstiosakonna 1998. aastal ja omandas kunstiteaduste magistrikraadi Tallinna Ülikoolis.
Alates 1996. aastast on Antipov osalenud rohkem kui viiekümnel personaal- ja grupinäitusel Udmurdimaal, Eestis, Soomes jm. Ta kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu. Lisaks on ta MTÜ Soome-ugri kunstiühingu ARTE esimees.
Ootame kõiki Kärdla kultuurikeskusesse laupäeval, 7. oktoobril kell 16.00 Stanislav Antipovi maalinäituse „Soome-ugri rahvaste eluhetked“ avamisele ja kohtuma kultuuriühingu „Sjatko“ liikmetega, kelle missiooniks on soome-ugri rahvaste traditsioonide tutvustamine eesti publikule.